vitaminy vely

Vely Mature Ivka: Podelím sa s tebou o tajomstvo nádherného života aj po päťdesiatke.


Ahojte Velinky,

Pýtate sa prečo vás oslovujem týmto názvom :)? Pretože všetky sme na “jednej lodi“, bez ohľadu na náš vek či životné obdobie, ktorým si prechádzame. Všetky túžime po nádhernom loVELY živote. A teda sme Velinky túžiace po tom byť aktívne, nádherné a odvážne – každý deň. Ako sa k splneniu týchto mojich detských snov snažím priblížiť ja, vám prezradím v nasledujúcich riadkoch.

Moje meno je Ivka, pred pár rokmi som prekročila prah päťdesiatky a už od detstva som túžila pomáhať ľuďom. Preto som vyštudovala medicínu a stala sa lekárkou. Moje povolanie nevnímam len ako profesiu, ale aj ako životné poslanie. Ako zdravotník mám množstvo pracovných povinností a okrem toho sa potrebujem neustále vzdelávať. Pri mojom hektickom pracovnom tempe, ktoré vyžaduje stopercentnú sústredenosť sa mi mnohokrát stalo, že moje potreby išli bokom.

Na mojom životnom tempe neuberám, ani keď si vyzlečiem skafander a bielu pracovnú uniformu. Keď za sebou zabuchnem doma dvere nebeží mi oproti len môj roztomilý vnuk, ale aj množstvo ďalších povinností v domácnosti. Túto situáciu zaiste poznajú všetky ženy – jedna zmena skončila, druhá začína a deň zrazu nemá dostatok hodín. A teda aj keď si neraz plánujem, že sa pôjdem poprechádzať do prírody, skočím s kamarátkami do kina alebo si prečítam dobrú knihu, stojím namiesto toho pred kopou špinavej bielizne, kosím trávnik alebo dezinfikujem mačací záchod. Tieto situácie určite všetky dobre poznáte :).

 

vitaminy_vely

Ako by mal vyzeral môj ideálny nádherný život? Chcela by som sa určite cítiť čo najdlhšie zdravo a vitálne. Dobre sa vyspať, byť každý deň do sýtosti na zdravom vzduchu, ísť si zaplávať, pochutnať si v kľude na bylinkovom čaji a nemať stresy. Posledné menované je s mojim povolaním priam nezlučiteľné, ale nemať stresy doma, z nadbytku nikdy nekončiacich povinností, to by snáď šlo :). Psychická pohoda je pre mňa veľmi dôležitá. Keď som totiž pokojná a cítim sa šťastná, vyhladia sa mi čiastočne aj vrásky pod očami a keď sa vidím v zrkadle, cítim sa krajšie a príťažlivo.

Keď si urobím čas pre seba odrazí sa to na mojej pleti, aj na mojej nálade. V tom tkvie tajomstvo nádherného života, uvedomelo uprednostniť konečne svoje potreby. Doteraz som ale netušila, že moje chvíľky oddychu si môžem spríjemniť aj užitím šťavnatých vitamínov, ktoré mi pomôžu práve k tomu, aby som nebola vyšťavená z energie ja :D Ako lekárka viem, že výživová terapia je pre organizmus veľmi dôležitá, netušila som však že výživové doplnky môžu aj skvelo chutiť. Energia s príchuťou malín či stopka pre vrásky s mojou obľúbenou chuťou čerešní? Velinky, sebazdokonaľovacia sada Mature je pre nás po päťdesiatke “povinnou jazdou“. Navyše oceňujem, že výživové doplnky Vely sú navrhnuté farmaceutmi a teda sú pre moje telo bezpečné, čo je pre mňa prioritou.                    

A môj odkaz pre všetky kočky v zrelom (a teda tom najlepšom :D) veku? Venujte sa veciam, ktoré máte radi a ktoré vás napĺňajú. Iba ak budete v psychickej pohode, budete môcť všetky svoje pracovné či osobné povinnosti vykonávať s láskou a naplno. Ja sa o to snažím a aj preto som dnes upratovanie garáže prenechala na môjho zaťa a idem si pozrieť môj obľúbený film :). 

Majte nádherný deň. Vaša Ivka.


popup